• Championatvinnere15

Haldenutstillingen 2012

Vårens utstilling ble avhold på Berg skole i Halden søndag 29. april i strålende vær. Dommer var Lars Hjelmetvedt og det stilte 45 hunder i 3 raser. BIS ble Nordmolia`s Leo med eier Lasse Englund, ekvipasjen tok med seg vandrepokalen. Det var litt tynt med hunder i år men utstillingskomiteen håper det meldes på flere hunder i Mysen den 9 september, hvor Lisbet Campbell skal dømme alle raser. Vi skal også ha premier trukket på katalognummer. Vi ønsker velkommen til Mysen!
Utstillingskomiteen

Jämthund

  Juniorklasse Hannhund

 

 


Olkonsuon Chivas FI39694/11, 14/06/11, Grå  - Eier: Ødegård, Tom
 - Oppdretter: Räsänen, Jari, Finland (FI JCH Onnivaaran Hiski - FI JCH
Suurriistan Ninni) Excellent 1JKK

Strömarens Frasse SE32101/2011, 10/04/11, Grå   - Eier: Utti,
Henning  - Oppdretter: Lindvall, Håkan, Sverige (FIN JCH Raikukorven Ilo -
Dundermyrens Kajo) Very Good 2JKK

Åpen Klasse Hannhund
Brushöjdens Mojje S33360/2009
, 17/04/09, Grå   - Eier: Løvland,
Torbjørn  - Oppdretter: Nilsson, Bengt, Sverige (SJ(LÖ)CH S UCH Assar -
SJ(LÖ)CH Brushöjdens Liza) Very Good

Brukshundklasse Hannhund
Jämt-Spetsen's Zack NO53062/09
, 26/06/09, Grå   - Eier: Ødemark,
Morten  - Oppdretter: Rolund, Ola Og Torill, 3530 Røyse (N S J(L)CH Härkilas
Micko V I - Sickan) Very Good

Unghund Klasse Tispe
Botnebekken's Izzy NO33842/11
, 12/12/10, Grå   - Eier: Taaje, Tommy
- Oppdretter: Sollihagen Per, 2160 Vormsund (INT NORD UCH
Botnebekken's Arro - FIN JCH Museokummun Taru) Very Good 1UKK


Botnebekken's Iskra NO33844/11, 12/12/10, Grå   - Eier: Jørgensen,
Roald  - Oppdretter: Sollihagen Per, 2160 Vormsund (INT NORD UCH
Botnebekken's Arro - FIN JCH Museokummun Taru) Good

Åpen Klasse Tispe
Embla NO55291/10
, 24/05/10, Grå   - Eier: Toverud, Sven  - Oppdretter: Østeberg,
Kai Ingmar, 2436 Våler I Solør (FIN N J(L) CH Rusmosan Riki -
Binna) Good


Gulli S13597/2009, 11/12/08, Grå   - Eier: Nybøle, Jens Martin  - Oppdretter:
Graaf, Stefan, Sverige (Nylundas Lord - Ringkallens Enya) Good

Brukshundklasse Tispe
Amazingaimée SE11685/2010
, 16/12/09, Grå   - Eier: Buuer, Geir  - Oppdretter:
From, Rickard, Sverige (SJ(LÖ)CH Klövkampens Ekko -
Verksamhetens Ayla) Excellent 1BKK 1BTK CK CERT BIR

Karelsk Bjørnhund


Juniorklasse Hannhund
Balder Av Falletbakken NO42880/11, 08/05/11, Sort/ Hvit   - Eier:
Robertsen, Jan  - Oppdretter: Pettersen Beritn Og Arne Martin, 1970 Hemnes
(SE JCH Krutov - Mia) Excellent 1JKK

Brukshundklasse Hannhund
Tanger SE39520/2010
, 30/04/10, Sort/Hvit   - Eier: Hansen, Jan Anders
- Oppdretter: Dahlberg, John, Sverige (FIN JCH Rijonkorven Retu - SE
J(L)CH Ailatis Basrah) Good

Juniorklasse Tispe
Stella Av Falletbakken SE11191/2012
, 08/05/11,  - Eier: Lennart
Gustavsson  - Oppdretter: Kennel Av Falletbakken, 1970 Hemnes ( - ) Very Good 1JKK

Åpen Klasse Tispe
Zita NO42824/10
, 08/04/10, Sort/Hvit   - Eier: Kvisler, Arne  - Oppdretter: Hansen,
Jan Anders, 1816 Skiptvet (Jarlaslättens Brolle - Ronja Av
Barlindås) Good

Norsk Elghund Grå


Juniorklasse Hannhund
Hugo NO38274/11
, 13/03/11, Grå   - Eier: Aarmo, Kjell-Kristian  - Oppdretter:
Dyste, Einar M, 2847 Kolbu (NORD J(L)CH Kolbyjagets Rusken -
Varga) Excellent 1JKK


Skinnemoens Storm NO37115/11, 04/03/11, Grå   - Eier: Bønøgård,
Gjermund Og Nora  - Oppdretter: Eidal Leif, 3350 Prestfoss (N SE UCH N SE
J(L)CH Nordmolia's Leo - INT N DK UCH Skinnemoens Bettan) Very Good 2JKK


Verdalskogen's B- Storm NO38328/11, 04/03/11, Grå   - Eier:
Johansen, Helge V. - Oppdretter: Haug Rune Morten, 7650 Verdal (NORD
J(L)CH Novikan Burre - N UCH NV-08 Rudsåsen's Tikka) Good


Losnabakken's V-L Fant NO40707/11, 16/04/11, Grå   - Eier:
Johannessen, Åge  - Oppdretter: Langset Geir Og Berit, 2635 Tretten (N UCH
N J(L)CH Lukkas - FIN JCH Kalliorannan Vanja) Good


Max Ferdinand NO32700/12, 21/03/11, Grå   - Eier: Gudim, Ada
Josefine  - Oppdretter: Pettersen, Richard, 1890 Rakkestad (A.F.Elgkronas
Balder - A.F.Elgkronas Frøya) Good


Bamse NO46842/11, 24/02/11, Grå   - Eier: Høydahl, Tor Arne  - Oppdretter:
Nystuen, Erling, 2355 Gaupen (N J(L)CH Joker - Kaisa) Good

Brukshundklasse Hannhund
H L Sofus NO45026/10
, 16/05/10, Grå   - Eier: Lysaker, Edvard Og
Emil  - Oppdretter: Edland, Einar/Fekjan, Kåre, 3275 Svarstad (N SE UCH N
SE J(L)CH Nordmolia's Leo - N J(L)CH Rudsåsen's Hiti) Very Good 1BKK


Veikulåsens R-I Pekka 08072/06, 22/03/06, Grå   - Eier: Kristiansen,
Svein  - Oppdretter: Skiaker, Leif, 2690 Skjåk (FIN UCH NORD J(L)CH
Hirviantin Roni - Tuuliharju Rali) Very Good 2BKK


Högvaktens Ili SE40061/2010, 07/05/10, Grå   - Eier: Færgestad, Svein
Aage  - Oppdretter: Hedèn, Per-Anderss, Sverige (N SE UCH N SE J(L)CH
Nordmolia's Leo - S N J(L)CH S UCH Högvaktens Sonja) Good

Fb Rusken NO45832/10, 16/05/10, Grå   - Eier: Stabekk, Jon  - Oppdretter: Dale,
Tore, 5693 Årbakka (NORD JCH NMEL-10 Bamse - N UCH
Fanny) Sufficient

Championklasse Hannhund
N SE UCH N SE J(L)CH Nordmolia's Leo 06845/07
, 23/03/07,
Grå   - Eier: Englund, Lasse  - Oppdretter: Nordmo Ole-Agnar, Nordmo Mona, 9336
Rundhaug (N UCH N J(L)CH Eikenesliens Ragg - N J(L)CH
Vindmyras Varga) Excellent 1BKK CK BIR


FI UCH JCH FIV- 10 Mäentaustan Rufus FI35304/09, 26/04/09,
Grå   - Eier: Grimsøen, Lorentz Petter  - Oppdretter: Markkula, Tatu, Finland (N
J(L)CH Grom Av Jeskefjell - FI JCH Mäentaustan Pulu) Very Good


Juniorklasse Tispe
Elgstølen's Molly NO57668/11
, 16/04/11, Grå   - Eier: Bergstrøm,
Glenn  - Oppdretter: Olsen Gustav, Olsen Per Gustav, 3410 Sylling (FI SE
UCH FI SE JCH Pystytuulen Bumba - SE JCH Erälehdon Jane) Excellent 1JKK


A.F.Elgkronas Aja NO33299/11, 12/01/11, Grå   - Eier: Wallin, Rune  - Oppdretter:
Fossmo, Arne, 2630 Ringebu (NORD UCH SE FI J(LÖ)CH
Lehtikankaan Niki - A.F.Elgkronas Tinca) Very Good 2JKK


Funnimarkas L B Hedda NO47779/11, 14/05/11, Grå   - Eier:
Haugaard, Ann Helen Aabogen  - Oppdretter: Jensen Håvard Og Wenche
Hammer, 2114 Disenå (N UCH N J(B)CH Balder Av Tallo - N
J(B)CH Hyttmarkens Lotta) Sufficient


Unghund Klasse Tispe
Østliperla's Rebella NO32816/11
, 02/10/10, Grå   - Eier: Nygård, Lene
M. G. - Oppdretter: Urstad Arne Og Vigdis, 1580 Rygge (FIN JCH FIN UCH
Holman Remu - Raja) Very Good 2UKK


Grytosens Ronja NO47415/10, 30/05/10, Grå   - Eier: Østensvig,
Bjørnar  - Oppdretter: Skogum Egil, 2682 Lalm (N J(B)CH King - Katla Av
Kvernenget) Good

Åpen Klasse Tispe
Trixie NO48546/09, 08/12/08
, Grå   - Eier: Hansen, Viggo Birger  - Oppdretter:
Larsen, Arne Kristian, 1914 Ytre Enebakk (Birk - Blyberget's Betty) Excellent 1AKK


Kolbyjagets Mira NO40290/10, 01/02/10, Grå   - Eier: Krogstad,
Håvard  - Oppdretter: Nilsen Martin Rogstad, 2050 Jessheim (FIN UCH FIN
JCH N J(L)CH Karpaasin Pave - Iitu) Very Good 2AKK


Heståsen's Tassa NO44059/09, 06/05/09, Grå   - Eier: Merlid, Rune  - Oppdretter:
Nyhuus, Vidar, 3614 Kongsberg (N FIN J(L)CH Rapp -
Skinnemoens Rani) Very Good 3 AKK


Tinka I I NO59056/09, 09/04/09, Grå   - Eier: Fossum, Tony  - Oppdretter:
Vingebakken, Per Idar, 2848 Skreia (Nikko - Veiderens Tiffi) Very Good 4AKK

Brukshundklasse Tispe
 Østliperla's Rutta NO32813/11
, 02/10/10, Grå   - Eier: Andreassen,
Stein  - Oppdretter: Urstad Arne Og Vigdis, 1580 Rygge (FIN JCH FIN UCH
Holman Remu - Raja) Very Good 1 BKK


Bella NO44572/10, 30/04/10, Grå   - Eier: Michiels, Mia  - Oppdretter: Viken, Rune,
1866 Båstad (N UCH N J(L)CH Lukkas - Åstdalen's Betty) Very Good

Norsk Elghund Sort


Brukshundklasse Hannhund
NV-11 Kullskogens Bb Storm NO40713/10
, 21/04/10, Sort   - Eier:
Rode, Ellen/Dahl, Leif  - Oppdretter: Kullerud Arnfinn, 1735 Varteig (INT N
UCH Svart Hunden's Brage - Kullskogens Ft Bjora) Excellent  1BKK 1BHK CK CERT BIR


Rønninglia's Resto NO47165/09, 23/05/09, Sort   - Eier: Johansen,
Stein  - Oppdretter: Haugen Nils, 6610 Øksendal (N J(B)CH Saug's Mikke - N
J(B)CH Frolingens Mikki) Excellent  2BKK

Brukshundklasse Tispe
Stella  NO36988/09  Stella av hjortedyra NO36988/09
, sort – Eier: Oddmund Karlsen 

 - Oppdretter Mæland Stian  Excellent 1BKK 1BTK CK CERT BIM


Kullskogens Mt Maja NO40599/09, 31/03/09, Sort   - Eier: Hafnor,
Anne Karoline  - Oppdretter: Kullerud Arnfinn, 1735 Varteig (Saug's Mikkel -
Tussi Av Elgberget) Good

FØEHK PÅ FACEBOOK