• Championatvinnere15

RESULTATER FRA UTSTILLINGEN I ÅS 21.05.2017

ARR: FOLLO OG ØSTFOLD ELGHUNDKLUBB

Dommer alle elghundraser: Oscar Wilhelm Nilssen

Dommer valpeshow alle raser: Lisbeth Campbell

Det var påmeldt 66 voksne fordelt på 6 elghundraser.

Valpeshow hadde 37 valper fordelt på 23 raser

 

JÄMTHUND

Juniorklasse Hannhund

Diva Valos Choice NO43791/16 Eier: Jan Markus Rambøl, VG, 2.KK

Calle NO35690/16, Eier: Lars-Erik Minge, Lars Jørgen Minge, Ex, 1.KK


Åpen Klasse Hannhund

Marvin NO48042/15, Eier: Ødemark, Morten, Ex, 1.KK, CK, 1.BHK, BIM

 

Brukshundklasse Hannhund

Dundermyrens Wille SE26952/2014, Eier: Øyvind, Odd Birger Breen, VG, 2.KK

Skytterbakkens Acko NO32238/16, Eier: Jørn Holøyen, VG, 3.KK

Klerud's Sarek NO48331/13, Eier: Anders Klund, Ex, 1.KK

N J(L)CH Klingagårdens Balder NO38783/11, Eier: Marius Aadalen, VG, 4.KK


Juniorklasse Tispe

Kaldåker's Cava NO43252/16, Eier: Kay Borgen, VG, 1.KK


Unghundklasse Tispe

Skytterbakkens Ayla NO32244/16, Eier: Inger Synnøve, Per Steinar Slang, G

Losklangen's A-Hjørdis NO55611/15, Eier: Ole Anders Tønneberg, Ex, 1.KK


Brukshundklasse Tispe

N J(L)CH Heika Heat NO44992/14, Eier: Henning Ringen, Ex, 1.KK, CK, Cert, 1.BTK, BIR, 4.BIS

Bjønnlosen's Petra NO36195/14, Eier: Marius Aadalen, Ex, 2KK, CK, 2.BTK


KARELSK BJØRNEHUND

Åpen Klasse Hannhund

Majbergets Cico SE14899/2014, Eier: Andreas Gulvik, VG, 1.KK


Brukshundklasse Tispe

Åbolandets Bettan SE32414/2014, Eier: Jan Anders Hansen, VG, 1.KK

 



NORRBOTTENSPETS

Brukshundklasse Tispe

NV-16 Grasbekkåsens Nora NO43215/15, Eier: Rune Myrhaug, Ex, 1.KK, CK, ResSert, 1BTK, BIR, 3.BIS

 



NORSK ELGHUND GRÅ

Juniorklasse Hannhund

Grytosens Garm NO32939/16, Eier: Jon Martin Langemyr, VG

Oftefjell's F-Tito NO39485/16, Eier: Lars Klemet Strand, G

Butangen's Fant NO37705/16, Eier: Simen Knuts, IM

Skinnemoens Birk NO41090/16, Eier: Terje Stensrud, G

S B Tim NO49659/16, Eier: Tom Erik Bakken, Ex, 2.KK

A.F.Elgkronas Sarek NO32622/16, Eier: Andreas Johnsen, G

Engholmen's Brasko NO47862/16, Eier: Tor Frogner, VG, 4.KK

S B Boss NO49658/16, Eier: Andersen, Håkon, VG, 3.KK

S B Bamse NO49657/16, Eier: Lill Inger Nordvik, Ex, 1.KK, CK, 1.BHK, BIM

 

Unghund Klasse Hannhund

Tinndølen's Ben NO35109/16, Eier: Henning Holtet, VG, 1.KK


Åpen Klasse Hannhund

Gokstadhaugen's Eas- Cezar NO34785/15, Eier: Mona og Henning Ytterstad, Ex, 1.KK

Gokstadhaugen's Hj-Jotne NO44587/13, Eier: Henning og Mona Ytterstad, VG, 2.KK

Greniskogens Leto NO38199/15, Eier: Nina Kristine Haga, IM


Brukshundklasse Hannhund

Losnabakken's V-T Herman NO48048/13, Eier: Haakon Fredrik Borgen, G

Kolbyjagets King NO41177/15, Eier: Tore Hansen, Ex, 2.KK

Jeppedalens Ask NO38919/15, Eier: Kubberød, Henning, G

N J(L)CH Rr Jakko NO37598/15, Eier: Tor Klokseth, Ex, 1.KK

Skinnemoens Ari D.Y. NO34995/15, Eier: William Toverød, 0

Ailo NO41794/15, Eier: Halgeir Kostveit, IM

A.F.Elgkronas Ailo NO42569/15, Eier: Vidar Knoph, IM

Veikulåsens P-T Balto NO46475/14, Eier: Svein Kristiansen, Ex, 3.KK


Juniorklasse Tispe

Butangen's Tyri NO37708/16, Eier: Erlend Borgedal, G

S B Fjelltun Tinka NO49660/16, Eier: Pål Oraug, Ex, 2.KK

Nimi NO38810/16, Eier: Dag Olav Kjernsholen, Ex, 2.KK

Butangen's Tussi NO37709/16, Eier: Rune og Ingvild Dokken, Ex, 1.KK, CK, 1.BTK, BIR, Best in Show

Gøril NO44365/16, Eier: Helene Phale Devor, IM

Elgfallet's Diana NO56220/16, Eier: Ragnar Henrik Hauer, VG

Gokstadhaugen's Joplin NO41803/16, Eier: Irene E H Sørum, Odd Gustav Sørum, VG

Gokstadhaugen's Jodie NO50467/16, Eier: Irene E H Sørum, Odd Gustav Sørum, Ex, 4.KK


Unghund Klasse Tispe

Gokstadhaugen's Janis NO30043/16, Eier: Irene E H Sørum, Odd Gustav Sørum, Ex, 1.KK, CK, 3.BTK

Gokstadhaugen's Madonna NO32375/16, Eier: Irene E H Sørum, Odd Gustav Sørum, VG, 2.KK


Åpen Klasse Tispe

Oftefjell's Turt NO44227/15, Eier: Jon Harby, VG, 1.KK


Brukshundklasse Tispe

N J(L)CH Fisherman's Kira SE37465/2012, Eier: Tom Vala, Geir Helge Midtbøen, Ex, 3.KK

Jeppedalens Leah NO38921/15, Eier: Karl Fredrik Kristoffersen, Ex, 2.KK, CK, 4.BTK

Tjennslias Vilma NO32261/14, Eier: Andreas Skaarer, VG

Vesla NO43290/13, Eier: Bjørnar Galby, G

A.F.Elgkronas Marthe NO32634/16, Eier: Joar Lund, VG

NJ(B)CH Midtskogmarkas E-T Alva NO36249/15, Eier: Ellen Merete Krogstad, Ex, 4.KK

N J(B)CH Smalmyras T-M Kaisa NO31495/15, Eier: Ralf D Campbell, Ex, 1.KK, CK, Cert, 2.BTK

SE J(LÖ)CH Slabäckens Cueen Jaga SE26835/2015, Eier: Mia Svensson, Ex

Hundebergets J-Saga NO42224/14, Eier: Tron Reidar og Linda Bøe, VG

 



OPPDRETTERKLASSE

Gokstadhaugen Eier: Irene E H Sørum, Odd Gustav Sørum, HP, 1.Oppd



NORSK ELGHUND SORT

Juniorklasse Hannhund

Eno NO41670/16, Eier: Jon Ola Eid, Ex, 1.KK


Unghund Klasse Hannhund

Birk NO45540/15, Eier: Solheim , Camilla Eikaas, VG, 1.KK


Championklasse Hannhund

INT NORD UCH N SE J(B)CH NV-11'12'14 DKV-13 SEV-14 HEV-15 FIV-15 Kullskogens Bb Storm NO40713/10, Eier: Ellen Rode, Ex, 1.KK, CK, 1.BHK, BIR, 2.BIS


Juniorklasse Tispe

Skogoddens Ronja NO50631/16, Eier: Liv Grethe Bekkelund, VG, 2.KK

Skaidi NO34040/16, Eier: Kamilla Engen, Ex, 1.KK


Åpen Klasse Tispe

Frøya NO31722/15, Eier: Ernst og Liv Jorunn Thorkildsen, Ex, CK, 3.BTK


Brukshundklasse Tispe

Svart Hunden's Odel Vf NO34982/15, Eier: Kjersti Mariann og Jakob Olai Bjerke, Ex, 1.KK, CK, Cert, 2.BTK


Championklasse Tispe

N SE UCH SE J(L)CH SE VCH NJV- SEV-15 Kullskogens B Saga SE34647/2013, Eier: Mia Svensson, Ex, 1.KK, CK, 1.BTK. BIM

 


SVENSK HVIT ELGHUND

Unghund Klasse Hannhund

Lumilaakson Arto FINER51764/15, Eier: Thorbjørn Ellefsen, Ex, 1.KK

FØEHK PÅ FACEBOOK